ADELE restaurace

Praha 1 - Nové Město
Rekonstrukce restaurace

autor: David Chromík - CAMA
spolupráce: Lenka Chromíková, Jan Švestka, David Straka
projekt interiéru CAMA Architekti do finální podoby pozměnil izraelský designér Guri Meir.

realizace: 2019
HPP: 240 m2
Obestavěný prostor: 975 m3

S Hotelem Kings Court na Praze 1 spolupracujeme už řadu let. Majitelé často vymyslí zadání, které se na začátku projekce zdá být technicky krajně nepravděpodobné až nemožné. Navíc při realizaci jde hlavně o čas, protože hotel musí nepřetržitě fungovat a hosté nesmí být rušeni.

V tomto duchu jsme zpracovali nový design apartmánů, bar i společenské zázemí hotelu. Rekonstrukce restaurace se stala prostorově a technologicky zásadní výzvou, šlo ale především o hledání nového konceptu tohoto provozu.
Restaurace je situovaná na nároží v přízemí Hotelu Kings Court. Velkorysá okna směřují do Náměstí Republiky a na Obecní dům. Navazuje na ně předzahrádka, funkční po celý rok.
Majitelé se rozhodli změnit konzervativní výraz původní restaurace na mladistvější, méně formální, rozšířit poskytování služeb o přípravu pizzy. Do prostoru restaurace jsme museli zakomponovat plynovou pizza pec. Restaurace je otevřená od brzkého rána až do nočních hodin, její služby se však v průběhu dne mění – od snídaní, přes restauraci a la carte, po noční bar.


 

Pro potřeby hotelových hostí a zejména pro plynulý chod snídaní jsme vestavbou galerie zvětšili počet míst k sezení. Pro komfort hostů jsme realizovali chlazení s koncovými prvky integrovanými do podhledu.

Základ interiéru tvoří mimo světlých tónu stěn a podhledu kvalitní dřevěná podlaha. Vestavěnému interiéru dominuje velkorysý barový pult, černá ocel a mosaz, dub, bílý obklad stěn. Černé a zlatá se uplatnila i při výběru centrálního osvětlení a nástěnných lamp. Interiér je oživený pastelově zbarveným čalouněným nábytkem, zútulněný živou zelení.