Byt Malátova

Praha 5 - Smíchov
Rekonstrukce bytu včetně interiéru

architekt: David Chromík - CAMA
spolupráce: Darina Jasanská, Žaneta Mlodziková

projekt: 2019/ realizace: 2019-2020
investor: soukromý

Tento projekt spočívá v rekonstrukci bytu 2+1 v Praze v Malátové ulici. Investor byt zakoupil ve stavu, který čítal hrubé podlahy, sádrokartonové konstrukce a rozvody energií.

Zadáním bylo vytvořit příjemný interiér bytu, který má sloužit jako přechodné bydlení pro soukromého investora ze zahraničí.

Interiér byl navrhován jako prostor, ve kterém se mají jeho obyvatelé cítit „doma“. Z tohoto konceptu také vychází navržené jednotlivé malé, příjemné a útulné pokojíčky, které jsou důmyslně rozmístěny v celém bytě. Tyto pokojíčky/ útulné kouty jsou pak zdůrazněny jednotnou, tmavě modrou barvou, která se line jako doplněk celým interiérem. Obývací pokoj tím tak získal pokojíček v podobě útulného prostoru u okna. Je vyhrazen dřevěnými obklady, ve kterých jsou zakomponovány investorovy oblíbené fotografie a obrazy.


 

Může si zde vypít šálek kávy v pohodlném křesle nebo třeba jen tak přemýšlet o životě při tlumeném světle atmosférické lampy. Laťované obklady jsou také k vidění v jídelním koutu - zde jsou doprovázeny vkusnými bílými nikami. V chodbě pak laťování tvoří ochranu proti otěru za věšáčky nad čalouněnou lavicí.Za zmínku stojí „box“ koupelny v ložnici. Tento tmavý box s velkým oknem do ložnice z bronzového skla je jednoznačným oživením celého interiéru. Koupelna je pak obložena profilovanými keramickými obklady v pískových barvách a hladkými černými obklady.

Celý byt je sjednocen podlahou z přírodních dubových parket.