Byt U Půjčovny

Praha 1 - Nové Město
Rekonstrukce bytu včetně návrhu interiéru

architekt: David Chromík - CAMA
spolupráce: Lenka Chromíková, Lucie Baumová

projekt: 2019
užitná plocha: 231 m2

Byt se nachází v Pražské památkové rezervaci, nedaleko Hlavního nádraží a Jeruzalémské Synagogy.  Zabírá plochu celého 5. a 6. podlaží bytového domu v ulici U Půjčovny.

Jedná se o luxusní byt pro soukromého majitele s nadstandardně řešeným interiérem, s individuálními požadavky na jednotlivé prvky a technologie. Byt je vybaven systémovou elektroinstalací, větráním s rekuperací a chlazením všech prostor. Osvětlení je navrženo se stmíváním a s možností volby jednotlivých scén. Kuchyně je vybavena moderními spotřebiči, včetně úpravy tvrdosti a kvality vody.

Vstup do bytu v 5 NP vede do velkorysého obytného prostoru s kuchyní, odkud je přístup do klidové části rodičů a dětí. 

 

Ložnice rodičů i dětský pokoj mají vlastní koupelny. Pokoj rodičů je doplněn šatnou a místností na praní. Schodištěm propojené 6np je určeno pro hosty. Jedná se o samostatný apartmán s koupelnou a přístupem na terasu. Při návrhu interiéru jsme vycházeli z požadavku investora, který preferoval moderní design a hodnotné, trvanlivé materiály. Podlaha je jednotná v celém prostoru z dubových parket v maďarském vzoru. Pokoje jsou doplněné dřevěným obložením, v koupelnách je navržen velkoformátový mramor.