Hotel Kings Court - hotelový apartmán

Praha - Staré město
Nový design hotelového apartmánu

architekt: David Chromík - CAMA
spolupráce: Lenka Chromíková, David Straka, Dagmar Andělová

projekt: 2017 / realizace: 2017
investor: HMG s.r.o.

S Hotelem Kings Court na Náměstí Republiky na Praze 1 spolupracujeme už více let. Majitelé často vymyslí zadání, které se na začátku projekce zdá být technicky krajně nepravděpodobné ba nemožné. Navíc při realizaci jde hlavně o čas, protože hotel musí nepřetržitě fungovat a hosté nesmí být rušeni. V tomto duchu jsme zpracovali už apartmány v hotelových věžích, nebo restauraci wok v přízemí. Nový apartmán na místě stávajícího lounge baru se tak jevil jako technicky méně náročná výzva, kde jsme se mohli plně věnovat interiérovému designu.
Apartmán je situovaný na nároží ve třetím patře Hotelu Kings Court. Velkorysá okna a balkonek mají výhled do Náměstí Republiky a na Obecní dům. Naší snahou bylo co nejméně členit prostor a nechat vyniknout průhledy do exteriéru i když požadavek investora byl na dvě plně oddělitelné místnosti a dvě koupelny. Proto jsme na obvod celého prostoru použili tapety jemné barvy,  koupelny situovali na středovou zeď a zabalili je do truhlářského obkladu z lamina s metalickým leskem. Na oddělení noční části od části denní jsme použili tmavě dýhovanou dřevěnou stěnu s dvoukřídlými posuvnými dveřmi.

Pro hlavní koupelnu jsme použili celoskleněné dveře.
Mobilní nábytek je světlý, do jemných tónů je sladěný celý prostor, včetně textilních doplňků a skleněných obkladů. Barevnost interiéru však dodává koberec vyráběný na míru, výrazné křeslo a židle.
Pro koupelny jsme použili keramický velkoformátový obklad ve dvou kontrastních barvách mramoru.
Po obvodu místností je instalované nepřímé osvětlení zapuštěné v negativní spáře, vytváří tak dojem letících, vznášejících se stropů. Večerní atmosféru mimo klasických hotelových lamp dotváří i lineární led pásky s difusorem integrované do geometricky členěné stěny.
Za dobrý výsledek děkujeme majitelům a manažerům hotelu a dodavatelům Fabrick, truhlářství Lachman, Konsepti, Habitat, Astro lighting.
Podle realizovaného vzorového apartmánu se povedlo v rozmezí 15 měsíců 11/2018 – 01/2020 zrekonstruovat všech 123 pokojů Hotelu Kings Court.