Hotel Kings Court - Apartmány ve věžích
Hotel Kings Court - Apartmány ve věžích
Hotel Kings Court - Apartmány ve věžích
Hotel Kings Court - Apartmány ve věžích
Hotel Kings Court - Apartmány ve věžích

Hotel Kings Court - Apartmány ve věžích

Praha - Staré město
Adaptace věží na apartmány

autor: David Chromík - CAMA
spolupráce: Jindřich Brož, Radka Brožová, Darina Jasanská, Irma Konečná

projekt: 2011-2012 / realizace: 2013
investor: HMG s.r.o.

Zadáním bylo vytvořit hotelové apartmány v podkroví věžic neorenesančního domu.
Pětihvězdičkový hotel Kings Court je situován na rohové parcele mezi náměstím Republiky a ulicí U Obecního domu v Praze. Objekt se nachází v chráněné památkové zóně.
Návrh vycházel z velice specifického prostoru věží, které jsou výrazně převýšené a velmi hustě „protkány“ složitou konstrukcí krovu. Ta je památkově chráněná, a proto byla plně zachována.
Záměrem bylo dosažení vzdušného a celistvého prostoru, který svým provedením podtrhne jedinečnost místa. Organizace půdorysů respektuje základní symetrii věží. Dostatečná výška umožnila rozvoj každého pokoje ve dvou úrovních. Prezentovaný pokoj je umístěn v centrální věži, kde je ve spodním podlaží umístěn hlavní pobytový prostor a zázemí tvořené šatnou, koupelnou a WC.

Kontinuita prostoru je zajištěna výraznou skleněnou stěnou. Tato, ve své centrální části metalicky potištěna, podtrhuje tak dominantní roli postele a zásadním způsobem organizuje prostor. Z hlavního prostoru jsou přístupny dvě terasy do Náměstí Republiky.
Galerii tvoří jednoduchá platforma, vložená do konstrukce krovu, která se chová jako jakýsi baldachýn poskytující centrální zóně s postelí více intimity. Galerie nedobíhá až ke stěnám věže, aby se v maximální možné míře zachovalo plynutí prostoru vertikálním směrem. Ze stejného důvodu bylo použito skleněné zábradlí.
Prvky interiéru jsou jednoduché, umístěné v prostoru, který je dostatečně bohatý a výrazný. Nepřímé osvětlení umožňuje různé intenzity osvětlení, výrazně modeluje prostor a vnímání celého tvaru věže.