Hotel Kings Court - lobby bar

Praha - Staré město
Nový design lobby baru

architekt: David Chromík - CAMA
spolupráce: Lenka Chromíková, David Straka, Barbora Langová

projekt: 2017 / realizace: 2017
investor: HMG s.r.o.

Lobby bar v Hotelu Kings Court je situovaný u recepce hotelu, v přízemí. Naším úkolem bylo původní prostor baru rozšířit o navazující denní místnost s proskleným stropem a s přístupem do malého dvorku. Bar má sloužit přes den jako lounge - to znamená pro menší občerstvení hotelových hostů a večer jako klasický bar s možností hudební produkce, s nabídkou míchaných nápojů a s navýsost příjemnou atmosférou. 
Původní zadání o rozšíření baru bez větších zásahů do stávajícího interiéru se postupem projektování měnil a dospěl do úplné výměny všech povrchů, zázemí baru, mobiliáře i osvětlení. Na zdi jsme použili tapety ve tmavě hnědém odstínu, na podlahu na míru vyrobený koberec s abstraktním vzorem v přírodních barvách. Problém jsme měli hlavně s proskleným stropem - příliš světla přes den a nemožnost umístit světla do podhledu na večerní osvětlení - jsme se pokusili využít v náš prospěch.

Na stávající ocelovou konstrukci jsme umístili LED pásy s difuzorem a pod strop zavěsili jemný baldachýn tmavšího odstínu. Osvětlení dokáže měnit jak intenzitu, tak i barevnost, takže bar může ladit do správné večerní atmosféry, nebo do konkrétního ročního období.
Vestavěné interiérové prvky materiálově navazují na používané materiály ve společných prostorech hotelu - ořechová dýha, černá žula, bílý vápenec. Tuto materiálovou škálu jsme doplnili o obklady z matného skla, které jsme ve stříbrné barvě použili pro záda baru, pro obklad nového krbu v barvě bronzové.
Vytvořili jsme tak tlumenou obálku prostoru, do kterého jsme vložili mobilní nábytek jasných zlatavých odstínů - atypické široké sedačky sametových a koženkových potahů. Zlatou barvu jsme zvolili na základě původního obkladu barového pultu.
Stěny zdobí originální obrazy českých a slovenských umělců, které si návštěvníci v případě zájmu můžou koupit.