Pandabar OC Forum Nová Karolina
Pandabar OC Forum Nová Karolina
Pandabar OC Forum Nová Karolina
Pandabar OC Forum Nová Karolina
Pandabar OC Forum Nová Karolina
Pandabar OC Forum Nová Karolina
Pandabar OC Forum Nová Karolina

Pandabar OC Forum Nová Karolina

Ostrava, Nová Karolina
Interiér Pandabaru

autor: T&T Design, David Chromík - CAMA
spolupráce: Josef Burkovský, Zuzana Strouhalová

projekt: 2011 / realizace: 2012
investor: New Karolina Shopping Centre Development s.r.o.
náklady: 10 mil. CZK

Počátkem roku 2011 jsme začali ve studiu CAM architekti řešit v obchodním centru Forum Nová Karolina prostor určený pro kavárnu a Juicebar. Pracovní název pro tuto plochu byl Pandabar. Motiv pandy se nám zalíbil a tak se vizuál stal do jisté míry metaforou na skvrny černobílého medvídka. Celý prostor, a především pak podlaha, je střídání tmavých a světlých skvrn. Druhým hlavním motivem je kompozice bambusových ostrovů, které tvoří hranici prostoru.
Provozy se odehrávají na dvou výškových úrovních podlah. Na té nižší úrovni je prostor Juicebaru, za ním na zvýšené úrovni pak prostor kavárny. K pódiu jsme přistoupili kvůli jednoznačnějšímu vydělení obou provozů, gradačnímu efektu a zatraktivnění kavárny, která je zasunuta až v druhém plánu.
Sezení se kromě míst u barů odehrává ve čtyřech oblastech: dvě zavřené zátoky s lavicemi z fialové koženky, lemované bambusy ležící na tmavých "skvrnách" podlahy z tropického dřeva Merbau, otevřené sezení na pódiu a sezení u fasád jsou naopak na kamenné podlaze z bílého makedonského sivce.

Řešení nabízí jak klidná, intimní místa, tak i otevřený prostor s pohodlnými křesly.
Bary a zázemí obou provozů nacházející se v rozích řešeného prostoru jsou řešeny v tmavých barvách a materiálech - černé africké žule, umělém kameni, sklu a barrisolu. Kontrast, nutný k oživení prvků je dosažený prosvětlenými informačními nebo reklamními plochami.
Zázemí plní navíc funkci informační, a proto byly původně požadovány dva vysoké vertikální prvky - totemy. Nakonec však vznikl kvůli rozhodnutí investora jen jeden - v zadním rohu kavárny.
Totem je složený z jednoduchých kvádrů poskládaných na sebe, černých a lesklých. Spodní kvádry jsou ze skla, vrchní z barrisolu. Na bocích vrchních kvádrů jsou light boxy na reklamní plochy.
Celý prostor působí díky bohatému dennímu osvětlení a vysokému bambusovému porostu jako oáza lákající zákazníky obchodního centra k posezení u šálku kávy.